Přihlaste se k odběru novinek a budeme vám posílat informace o změnách cen a provozní doby.

4,4 hvězdičky z 19 recenzí 

Výkup železa
a barevných kovů Kladno

Vykupujeme železo, nereznoucí ocel, měď, hliník, elektromotory, autobaterie a další kovové odpady v Huťské ulici na Kladně.

Adresa

Huťská 318
272 01 Kladno

Navigovat 

Otevřeno

PO-PÁ 7:00-16:00
SO 7:00-12:00

Dnes otevřeno

Kontakt

+420 601 337 096
+420 602 465 232

Volat

Proč přivézt kovy k nám na Kladno?

Nejvyšší ceny kovů na Kladně

Kontrolujeme konkurenci a udržujeme nejvyšší ceny výkupu kovů na Kladně.

Transparentní a poctivé vážení

Máme certifikované kalibrované digitální váhy s displejem pro vaši kontrolu.

Za kovy platíme do druhého dne

Bezhotovostní platby za výkup kovů provádíme každý všední den ve 14:30.

Ceník výkupu kovů na Kladně

Železo

Výkupní cena železa
— až

5,5
Kč/kilogram

Měď

Výkupní cena mědi
— až

160
Kč/kilogram

Hliník

Výkupní cena hliníku
— až

35
Kč/kilogram
Za posledních 30 dní se cena zvýšila
Za posledních 30 dní cena zůstala stejná
Za posledních 30 dní se cena snížila
Kompletní ceník

Časté otázky o výkupu kovů na Kladně

Jak probíhá výkup kovů na Kladně?

Při příjezdu na kovošrot

Jakmile dorazíte na naši výkupnu kovů na Kladně, kolega na výkupu vás přivítá a prohlídne si dovezený materiál. Identifikuje a sdělí vám druh odpadu a cenu výkupu za kilogram váhy a dořeší s vámi případné srážky v případě většího množství nečistot (trochu hlíny neřešíme, ale pokud přivezete tenké trubky zalité betonem, musíme cenu odpovídajícím způsobem upravit).

Následně kovové odpady zváží buď s vozidlem na mostové váze nebo v případě barevných kovů na menší váze s přesností na desetiny kilogramu a určí, kam kovové odpady vyložit.

Vykládka odpadů

Kovové odpady již při výkupu třídíme dle vykupovaného druhu. Proto máme i pro železo různá místa, kde jej vyložit. Kolega vás navede na správné místo a v případě většího množství odpadů vám rád pomůže s vykládkou.

Provozovna je vybavena vysokozdvižným vozíkem, kterým vám rádi vyndáme objemnější odpad z vozidla. Všichni naši výkupčí jsou školenými a zkušenými řidiči vysokozdvižných vozíků a při vykládce materiálu pracují s maximální opatrností, aby nedošlo ke škodě na vašem majetku.

Administrativa a odjezd

Po odvezdání kovového odpadu se převáží prázdné nádoby a vozidla a určí se čistá váha odevzdaného odpadu. Výkupčí následně zadá do odpadového programu vaše identifikační údaje dle platné legislativy (při další návštěvě již budete mít založený zákaznický účet a kolega si jen zkontroluje vaši totožnost) a během pár vteřin vám vytiskne doklad s potvrzením druhu a hmotnosti odevzdaného kovu, výkupní cenou a číslem účtu, na který vám peníze pošleme.

Následně vám kolega popřeje příjemný den a vy můžete vyrazit domů. Peníze vám přijdou na účet do druhého dne.

Co si vzít s sebou na výkupnu?

Občanský průkaz či jiný doklad totožnosti

Vzhledem k české legislativě musíme zkontrolovat totožnost a vést evidenci všech osob, které nám odevzdají kovové odpady. Proto si s sebou nezapomeňte na výkupnu kovů vzít občanský průkaz, povolení k pobytu, řidičský průkaz nebo jiný doklad totožnosti.

Číslo bankovního účtu

Česká legislativa neumožňuje vyplácet hotovost za vykoupené železo a barevné kovy. V současné době můžeme hotovost vydat pouze za odevzdané olověné baterie. Proto si s sebou nezapomeňte vzít číslo účtu, na který vám peníze za vykoupené kovy pošleme.

Kovové odpady k vykoupení

No a samozřejmě nezapomeňte na výkup kovů v Kladně přivézt kovové odpady, které od vás vykoupíme. Můžete je přivézt v krabicích či jiných nádobách, volně ložené na vozíku nebo v autě nebo jen tak v baťůžku. Kolegové na výkupu si se vším poradí a prodejna je vybavena vysokozdvižným vozíkem, kterým vám rádi pomůže těžší kusy kovových odpadů vyložit.

Jaké platíme za vykoupené kovy?

Bezhotovostní platba na bankovní účet

Nejjednodušší variantou finančního vyrovnání za vykoupené kovy je bezhotovostní platba na bankovní účet. Platby vypořádáváme každý všední den ve 14:30, peníze proto můžete očekávat na účtě do druhého pracovního dne.

Poštovní složenka

Peníze za výkup kovů na Kladně vám můžeme poslat také složenkou na vaši adresu. V takovém případě ovšem počítejte se srážkou z výkupní ceny ve výši nákladů na odeslání složenky.

Hotovost pouze za určité odpady

Hotovost vám můžeme v současné době vzhledem k účinné české legislativě vyplatit pouze za olověné autobaterie.

Kdy mi přijdou peníze?

Bezhotovostní platba na účet přijde do druhého dne

Pokud chcete peníze za odevzdané kovové odpady poslat na bankovní účet, můžete očekávat přijatou platbu do druhého pracovního dne. Platby za vykoupené železo a barevné kovy odesíláme každý všední den ve 14:30.

Složenky odesíláme každý den, záleží na poště

Složenky, pomocí kterých vyplácíme vykoupené kovy na Kladně, zprocesováváme každý pracovní den ve 14:30 společně s bezhotovostními platbami. Záleží však na České poště, kdy vám složenku doručí do schránky. Dle zkušeností našich stálých zákazníků tak většinou bývá zhruba do týdne.

Hotovost ihned a na místě - ovšem jen za autobaterie

Hotovost vám vyplatíme rádi okamžitě. Bohužel to má háček v podobě účinné české legislativy, která neumožňuje platbu za výkup železa a barevných kovů v hotovosti. Hotově vám tak můžeme v současné době vyplatit pouze olověné autobaterie.

Jak výkup kovů hodnotí naši zákazníci?

Mohu doporučit

Mohu jedině doporučit – dobré výkupní ceny a přátelský přístup.

Tomáš B.
Google recenze

Super ceny

Super ceny a 100% přístup k zákazníkovi.

Karel K.
Google recenze

Chválím obsluhu

Chválím velice rychlou a přátelskou obsluhu. Jenom doporučuji!

Antonín D.
Google recenze

4,9/5

98 %

O výkupu kovů Kladno

Výkup železa a barevných kovů v Kladně provozovaný kovošrotem EKOMETAL spol. s r.o. funguje od roku 2013.

Kovošrot Kladno je vybaven certifikovanou digitální mostovou vahou pro osobní i nákladní vozidla a menší certifikovanou digitální vahou na barevné kovy. Pro pomoc s vykládkou je připraven vysokozdvižný vozík a bagr s drapákem a magnetem. 

O spokojenost návštěvníků se stará vážný Jirka, během dovolených ho střídá Jindra nebo Libor.